Kořeny vodňanské ligy sahají až do roku 1993, kdy byla ve Vodňanech dokončena výstavba nové víceúčelové haly. Ta našla mezi všemi sportovci ihned své využití. Blížil se podzim a fotbalisté přišli s nápadem uspořádat přes zimu soutěž. Myšlenky se ujal Pavel Votánek a zorganizoval „nultý“ ročník vodňanské ligy sálové kopané. V něm startovalo 7 mužstev. Hrálo se zkušebním systémem dvou turnajů, kde se utkal každý s každým. Hrací doba byla 2 x 7 minut. Bylo schváleno pravidlo, že hráč ve věku 18-35 let smí být registrován pouze v soutěžích organizovaných OFS a nesmí hrát v zahraničí.
V následujícím 1. ročníku hrálo soutěž už 8 mužstev. Mužstvo Nohejbalu startovalo pod názvem Soudek, přibyl tým Sokolské louky a Otroků. Místo Teamu MV nasoupil tým REEX SRŠ. Hrálo se systémem každý s každým, ale tentokrát 2 x 20 minut. Bodovací systém byl stejný jako v normálním fotbale, tj. za vítězství 3 body a za remízu 1 bod. Hrálo se dle pravidel sálové kopané, s menšími úpravami pro zdejší sportovní halu. Liga byla zakončena slavnostním vyhlášení výsledků a příjemným překvapením byla i návštěvnost ligy, která rostla kolo od kola.
V sezoně 1995/96 se ke startu přihlásilo už 9 týmů. Místo REEX SRŠ startovalo mužstvo Tygrů a jako devátý tým nastupovalo družstvo vodňanského dorostu, které pojalo ligu jako začátek přípravy na jarní část sezony. Návštěvnost nadále stoupala a liga se stala velice populární nejen ve Vodňanech, ale i okolních obcích. Celá soutěž byla opět zakončena slavnostním vyhlášením výsledků, kde ceny vítězům předal starosta Vodňan. Od sezony 1996/97 už mohli nastupovat hráči, kteří startují ve vyšších soutěžích nebo v zahraničí. Složení týmů se v tomto ročníku nezměnilo, liga se i nadále stávala populárnější a padalo stále více branek, což do haly přitahovalo více diváků.
V následujícím ročníku se změnil hlavní sponzor. Stal se jím pan Záruba, který vystřídal dosavadního hlavního sponzora – město Vodňany. Celá soutěž pak prošla řadou změn. Počet družstev vzrostl už na 10. Tým Nezmarů nahradil tým dorostu, který se do nového ročníku už nepřihlásil. Do soutěže nově vstoupilo mužstvo Jihočeské drůbeže, složené ze zaměstnanců firmy. Změny se dotkly rovněž pravidel. Od tohoto ročníku platí, že hráč, který dostane třetí žlutou kartu, musí stát 1 utkání. Karty se vždy na konci ročníku nulují, takže další ročník začínají hráči s čistým kontem. Pro ročník 1998/99 se opět měnil hlavní sponzor. Stala se jím Jihočeská drůbež, která mimo jiné zajistila výrobu a montáž mantinelů do sportovní haly. Tím se hra výrazně zrychlila a stala se bezpečnější. Znovu se měnilo také složení startujících týmů. Místo Volejbalu se přihlásil tým Kirakatu a místo Nezmarů nastupoval tým Hošíků. Tento ročník byl bohatý na branky, o čemž svědčí skóre jednotlivých týmů. Podstatně vzrostla návštěvnost ligy a poprvé se hlasovalo o nejlepších hráčích soutěže.
V sezoně 1999/00 nenastaly žádné změny ve složení týmů. Pouze mužstvo Soudku se přejmenovalo na 1. FC Záruba a výrazně se zapsalo do historie ligy v počtu vstřelených branek.
Ročník 2000/01 přinesl další nárůst počtu týmů. Přibyly mužstva 5 Samyc a Gambwatch. Tým VOD se přejmenoval na Městské hospodářství a celkem tedy startovalo už 12 mužstev, což si vynutilo změnu hracího systému. Poprvé se hrály vyřazovací zápasy stylem play-off. Nově byl také nahrazen klasický semišový míč na sálovou kopanou míčem pro futsal.
Sezona 2001/02 proběhla beze změn, ale ročník 2002/03 už výraznější změny přinesl. Znovu se měnil sponzor – stala se jím firma Orion, a tak se změnil i název soutěže na Orion Cup. Odhlásil se tým Hošíci a nahradilo je mužstvo Nat/Soudek. Nově bylo stanoveno pravidlo, že po červené kartě následuje penaltový kop proti provinilému týmu.
V ročníku 2003/04 zůstal zachován hrací systém play-off, ale soutěže se zúčastňuje pouze 10 mužstev. Odhlásily se týmy Kirakatu, Tygrů a Městského hospodářství. Nově přibyl tým Muligánů.
Následující ročníky budou doplněny...